Smartfony Xiaomi Pocophone

Udostępnij:

W sierpniu 2018 r. Xiaomi zaprezentowało na premierze nowy model Pocophone f1. Smartfon od razu przyciągnął uwagę tysięcy konsumentów. Dzięki zastosowanym tańszym komponentom, ale dobrej jakości, producent mógł zmniejszyć cenę, jaką zapłacimy za ten model. Aktualnie na rynku znajdziemy dwa rodzaje smartfona Xiaomi: Pocophone f1, Pocophone F1 Armored Edition. Pocophone f2 natomiast wciąż czeka na swoją premierę w 2019 roku.

Pocophone f1

Jest to najbardziej oczekiwany model 2018 roku. Pomimo niewielkiej ceny jaką za niego zapłacimy, może z powodzeniem konkurować z drogimi flagowcami. Jego przekątna ekranu wynosi 6,18 cala, natomiast rozdzielczość to Full HD+ (2246×1080), więc na jakość wyświetlanego obrazu nie można narzekać. Bardzo wydajny procesor Snapdragon 845 zapewnia szybkie działanie systemu, a bateria o pojemności 4000 mAh gwarantuje długi czas działania, nawet przez cały dzień bez konieczności ładowania.

Producent zapewnił również dobrej jakości aparat. Zdjęcia wykonywane smartfonem Pocophone f1 praktycznie nie różnią się od jego droższych odpowiedników. Przednia  kamera 20 Mpix z funkcją Al Face Beauty wykonuje dobrej jakości selfie, natomiast umieszczony z tyłu podwójny aparat AI 12MP + 5MP posiada autofokus z podwójnym pikselem oraz duży piksel 1,4μm w soczewce głównej, dzięki czemu wykonywane nim zdjęcia będą wyglądać niczym robione lustrzanką cyfrową.

Pocophone f1 Armored Edition

Wiele osób zarzucało Xiaomi, że wykonane z aluminium obudowy smartfonów są nietrwałe i szybko się niszczą. Producent postanowił więc naprawić swój błąd i spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów - tak powstała edycja Armored Edition.

Jest to praktycznie ten sam model telefonu co Pocophone f1. Istnieją jednak tylko dwie różnice: zmiana ilości pamięci wewnętrznej oraz wykonanie obudowy. Nowy model posiada 128 GB pamięci wewnętrznej, jest to zatem dwa razy więcej miejsca niż u jego poprzednika. Jeśli jednak chodzi o obudowę, została ona stworzona z kelvaru, a nie plastiku, do czego przywykliśmy u większości modeli Xiaomi. Materiał ten jest znacznie trwalszy oraz mniej podatny na zarysowania, więc z pewnością przekona on do siebie wszystkich przeciwników poliwęglanowej obudowy.

Pocophone f2

Smartfony Xiaomi Pocophone odniosły ogromny sukces na światowym rynku, dlatego firma nie zwalnia tempa i w 2019 roku ma nastąpić premiera kolejnego już modelu.

Wiadomo już, że smartfon będzie pracował znowu na ośmiordzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon 845, który gwarantuje nienaganną szybkość, przy czym cena pozostanie odpowiednio niska. Mocniejszy procesor równałby się ze wzrostem ceny smartfona. Zadowolić może także brak dużego notcha umieszczonego na ekranie głównym, który był bardzo często krytykowany przez użytkowników w wersji Pocophone f1. W zamian za to, pojawi się niewielka łezka.

Prawdopodobie, aparat zostanie wyposażony po raz kolejny w podwójny aparat, który tym razem jednak umieszczony zostanie nie na środku, a po lewej stronie tylnego panelu. Przypuszcza się, że producent będzie chciał ulepszyć właściwości aparatów, by smartfon wykonywał jeszcze lepsze zdjęcia. Więcej na xiaomipocophone.pl

Socialmedia

Warte uwagi

Co to jest Lead Scoring?

Lead scoring jest metodą, która pozwala na znalezienie w tłumie klientów tych, którzy najbardziej są zainteresowani zakupem. Przeanalizujmy to na podstawie klienta wchodzącego do sklepu...