7 na 10 internautów robi zakupy online każdego miesiąca

Udostępnij:

Okazuje się, że niemal 70% dorosłych użytkowników sieci co najmniej raz w miesiącu robi zakupy w internecie. Tak wynika z najnowszego raportu GWI Commerce opublikowanego przez Global Weblndex. Najchętniej w sieci zakupy robią osoby młode, a więc w wieku od 24 do 44 lat, ale zakupy online cieszą się coraz większą popularnością wśród wszystkich grup wiekowych.

Zakupy robione przez internet są najbardziej popularne w krajach Azji i Pacyfiku - (APAC), Na czele tego zestawienia są Chiny.

Z badania Blobal Weblndex jednoznacznie wynika, że zakupy w sieci dokonywane są w dużej mierze przy pomocy urządzeń mobilnych. W tej kwestii przodują oczywiście przede wszystkim osoby młode, które najchętniej dokonują zakupów w ten sposób. Eksperci są jednak zdania, że komputery stacjonarne i laptopy nadal pozostaną bardzo ważnymi narzędziami do robienia zakupów online, bo do nich są mocno przywiązani starsi konsumenci. W kolejnych latach nie powinno się więc to drastycznie zmienić.

Z najnowszego raportu wynika także, że ponad 70% dorosłych użytkowników sieci internetowej na świecie korzysta z bankowości internetowej. Głównym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu są smartfony.

Wpływ mediów społecznościowych

Rośnie również rola mediów społecznościowych w dokonywaniu zakupów przez internet. Tylko w 2017 roku 28% dorosłych internautów przyznało, że wykorzystuje social media, aby dowiedzieć się więcej o danych produktach, które chcą zakupić. Zaangażowanie internautów w mediach społecznościowych ma związek z wykorzystywaniem urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety. Nie zanosi się oczywiście w tej materii na zmiany w najbliższych latach.

Jednak jak dotąd niezmiennie podstawowymi urządzeniami do zdobywania wiedzy o danych produktach i markach są wyszukiwarki internetowe. Koszysta z nich 52% użytkowników sieci. 41% internautów w wieku od 16 do 64 lat szuka takiej wiedzy również w sieciach społecznościowych, a 35% zapoznaje się z opiniami o produktach, które publikują inni konsumenci w internecie.

Co ciekawe, od jakiegoś czasu, do zakupu internautów zachęca przede wszystkim darmowa wysyłka. Sklep, które oferują darmową dostawę zakupionych towarów cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Wielu osobom taka opcja wydaje się bowiem bardzo kusząca.

Socialmedia

Warte uwagi

Dotarcie do klienta - targetowanie behawioralne

Systemy Marketing Automation pozwalają szczegółowo dotrzeć do wymagań odbiorcy własnym, spersonalizowanym i odpowiednio dostosowanym komunikatem we właściwej chwili. System opiera się na...